Özel tasarım aydınlatma alanında Türkiye’de hatta dünyada bir ilke imza attık. Alışveriş merkezleri, eğlence mekanları gibi alanlara kurulu roller coasterlar için özel olarak tasarlanan vagonu takip eden 1000 (bin) metre uzunluğunda DMX kontrollü aydınlatma geliştirdik. Uygulamamızı Türkiye’nin en büyük ve en hızlı roller costerı olan Viasea ViaMarina Tuzla Roller Coaster RedFire‘da çalıştırdık.

Dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan ve 55 metre yükseklikte adrenalin tutkunlarını eğlencenin doruğuna çıkaracak olan “Red Fire” dünyadaki en iyi roller coaster üreticilenden biri tarafından üretildi. Yaklaşık 1000 metrelik bir ray sistemi üzerinde konumlanan Red Fire, 1 saatte 630 kişi taşıyabiliyor. Red Fire’ın test sürüşleri tamamlandı. Red Fire ile birlikte Family Coaster adını taşıyan ikinci roller coaster da ViaSEA’de yerini aldı.
Tuzla Viaport Marina’da Roller Coaster’lar ile deniz keyfi ve eğlenceyi görsel şovla birleştirdik. Tuzla Marina’da tren aydınlatma şovu ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlenmektedir.